Z ostatniej chwili

Płatności on-line za pomocą dotpay – analiza sytuacji

Znaczna większość użytkowników dokonujących zakupów drogą internetową podejmuje decyzję o płatności on-line. Tylko mały odsetek kupujących korzysta z płatności za pobraniem. Naprzeciw rozwijającemu się rynkowi e-płatności wyszła instytucja płatnicza Dotpay poszerzając swoją ofertę. 

Co to jest Dotpay?
Dotpay to instytucja, która udostępnia system szybkich płatności internetowych. Jest to wspaniała alternatywa dla zwykłych przelewów, gdzie ryzyko pomyłki wpisywanych danych i numeru konta jest bardzo duże. Jest to jakby pośrednik pomiędzy kupującym a sprzedającym. Gwarantuje szybkie przelewy, by sprzedawca mógł od ręki realizować złożone przez konsumenta zamówienie.

Schemat płatności
Płatności przez system Dotpay przebiegają bardzo sprawnie i szybko. Umożliwia on automatyczne przejście na stronę płatności, wybór jednej z metod płatności, którą klient preferuje najbardziej, potwierdzenie płatności i powrót na stronę sklepu. 

Transakcje przebiegają bez wpisywania danych, sprawnie i szybko. Pieniądze przelewane są w krótkim czasie na konto sprzedawcy, który otrzymuje potwierdzenie wpływu środków.

Nadpłata i dopłata
Z nadpłatą można spotkać się w sytuacji, gdy kwota wpłacona dla sprzedawcy jest większa niż wartość zamówienia. Wówczas nadpłata zostaje zwrócona automatycznie na konto, z którego została wysłana. Z kolei dopłata jest w sytuacji odwrotnej – gdy kupujący wpłacił za mało. W takiej sytuacji zamówienie nie będzie realizowane dopóki kwota nie zostanie dopłacona.

Zwrot wpłaconych środków
W pewnych sytuacjach kwota wpłacona może wrócić do kupującego. Jest to możliwe, gdy: transakcja po zapłacie została anulowana, błędnie został wpisany tytuł, który uniemożliwia identyfikację zamówienia, w przypadku nadpłaty lub powielonych transakcji.

Transakcja odrzucona
Tą wiadomości otrzyma użytkownik, gdy bank nie udzieli jej autoryzacji. W tym przypadku należy skontaktować się bezpośrednio z bankiem obsługującym kartę. 

Metody płatności 
System Dotpay daje możliwość płacenia za zamówienia wieloma metodami. Najpowszechniej stosowanymi jest przelew internetowy, płatność kartą, czy płatności mobilne. Można także korzystać z portfeli elektronicznych, płatności odroczonych FerBuy, BLIK, płatność ratami on-line, czy za pomocą terminali POS.
 

 

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o sklepach internetowych oraz porady jak bezpiecznie płacić  przez Internet. Zapraszamy do czytania

Często czytane

Znajomość oczekiwań klienta w e-sklepie
Wielokanałowość w sprzedaży
Wielokanałowość to rozwój e-sklepu

Świeże newsy branżowe

Płatności elektroniczne w sklepie internetowym
Najpopularniejsze formy płatności online wśród konsumentów
Najważniejsze zalety korzystania z płatności internetowych
© Copyright sp7ps. All Rights Reserved.