Z ostatniej chwili

Płatności elektroniczne w sklepie internetowym

Planując zakupy w sklepie internetowym musimy liczyć się z faktem, iż będziemy mieli możliwość dokonania zapłaty kilkoma formami płatności, w tym przelewami bankowymi. Dlaczego e-sklepy potrzebują takich płatności i na co zwracać uwagę je wybierając?

Rodzaje płatności
Rodzajów płatności za zamówione towary za pomocą sieci Internet jest wiele. Wśród nich można wyróżnić oczywiście przelewy bankowe dla posiadaczy konta bankowego on-line, płatności za pomocą systemów płatności oraz za pomocą kart płatniczych. Formy te są bardzo popularne i wykorzystywane najczęściej wśród użytkowników, którzy każdego dnia są dostępni on-line. Często zdarza się tak, że jesteśmy on-line całe dnie, a to przez telefon poza domem, a w domu za pomocą komputera. 

Osoby często korzystające z urządzeń mobilnych są przyzwyczajone do szybkich działań, w szczególności do płatności internetowych. Nie mają czasu na to, by przepisywać danych z maili lub sklepów do przelewów – wystarczy dokonać płatności za pomocą specjalnych systemów, np. PayU. Cechują się szybkością, wygodą i brakiem ryzyka pomyłki przy wpisywaniu danych sprzedającego.

Na co zwrócić uwagę?
Decyzje dotyczące form płatności są szczególnie ważne dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą właśnie przez Internet. I tak, każdy ceniący się sprzedawca powinien dać kupującemu szeroki wybór form płatności. Z tego względu należy zintegrować system sklepu z systemem płatności, np. PayU, gdzie kupujący może wybrać swój bank i zalogować się do konta, ale wybrać także inne formy dokonywania przelewu środków.
W Polsce najbardziej popularne są przelewy bankowe, które powinny być dostępne. Stąd też rozwój tej formy płatności: można dokonywać np. przelewów ekspresowych na telefonie, tablecie, czy komputerze, albo płacić za pomocą BLIK. System płatności powinien być dopasowany do wielkości i rodzaju w-biznesu, łatwy i wygodny w stosowaniu, ale także bezpieczny. 

Integracja ze sklepem
Zastosowanie płatności on-line w sklepie internetowym wymaga od właściciela sklepu odpowiedniego oprogramowania z wybranych systemem. Dzięki temu zarówno kupujący, jak i sprzedawca będzie znać wynik transakcji.

 

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o sklepach internetowych oraz porady jak bezpiecznie płacić  przez Internet. Zapraszamy do czytania

Często czytane

Znajomość oczekiwań klienta w e-sklepie
Wielokanałowość w sprzedaży
Wielokanałowość to rozwój e-sklepu

Świeże newsy branżowe

Płatności elektroniczne w sklepie internetowym
Najpopularniejsze formy płatności online wśród konsumentów
Najważniejsze zalety korzystania z płatności internetowych
© Copyright sp7ps. All Rights Reserved.