Z ostatniej chwili

Najpopularniejsze formy płatności online wśród konsumentów

Z roku na rok rośnie liczba użytkowników, którzy korzystają z płatności internetowych. Dzieje się tak z kilku względów. Po pierwsze są wygodne – przelew może zrobić niezależnie gdzie jesteśmy i co robimy, wystarczy tylko telefon lub komputer. Po drugie są szybkie. Po trzecie – bezpieczne. Jakie zatem są najbardziej popularne formy płatności internetowych? 

Przelew rządzi
Oczywiście najbardziej popularną formą płatności on-line jest tradycyjny przelew. Po zalogowaniu się na konto i wpisaniu danych odbiorcy przelewu wysyłamy pieniądze na konto. Na kolejnej pozycji znajduje się płatność za pomocą karty płatniczej, smartfona, czy tablet. Wśród przelewów na pierwszym miejscu znajduje się przelew tradycyjny (bankowy), następnie przelew ekspresowy oraz płatność kartą. 

W sieci przebiega cała ścieżka zakupowa: znalezienie danego produktu, zapoznanie się z opiniami, komentarzami do produktu, porównywanie cen, wybranie dostawcy oraz finalna płatność. 

Podział na płeć i wiek
W badaniach dokonywania płatności internetowych zaobserwowano, że płatności za pomocą urządzeń mobilnych tj. smartfon, czy tablet dokonują częściej mężczyźni niż kobiety. Te z kolei stawiają na tradycyjne formy płatności. U użytkowników najmłodszych najbardziej popularna forma płatności przy zamówieniach to płatność za pobraniem - płatność gotówką przy odbiorze. Pozostałe grupy tj. 25-34 lata oraz 34 – 44 lata stawiają na tradycyjne przelewy bankowe. 

Zakupy wielokanałowe
Osoby korzystające z wielu kanałów zakupów częściej stosują przelewy ekspresowe i posiadają szerszy wybór wyboru płatności niż osoby korzystające z jednego kanału. Wśród tych ostatnich oczywiście najczęściej stosowany jest przelew bankowy.

Płatności on-line są coraz bardziej popularne wśród starszych użytkowników przez to, że są wygodne i pozwalają na zaoszczędzenie czasu, który można przeznaczyć dla rodziny, czy uprawianie sportu. Lepiej jest iść pobiegać niż stać w banku. Poza tym godziny otwarcia banków są różne, zazwyczaj w tych godzinach, w których jest się w pracy.

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o sklepach internetowych oraz porady jak bezpiecznie płacić  przez Internet. Zapraszamy do czytania

Często czytane

Znajomość oczekiwań klienta w e-sklepie
Wielokanałowość w sprzedaży
Wielokanałowość to rozwój e-sklepu

Świeże newsy branżowe

Płatności elektroniczne w sklepie internetowym
Najpopularniejsze formy płatności online wśród konsumentów
Najważniejsze zalety korzystania z płatności internetowych
© Copyright sp7ps. All Rights Reserved.