Z ostatniej chwili

Najważniejsze zalety korzystania z płatności internetowych

Z płatności dokonywanych drogą mailową korzysta coraz większa liczba użytkowników. Coraz rzadziej stoimy w kolejach na poczcie i do banku wybierając płatności w domowym zaciszu i bez nerwów. Używamy ich także w przypadku zakupów z wygodną dostawą do domu. Jakie są więc największe zalety płatności on-line?


Wygoda
Pierwsza zaleta jaka narzuca się na myśl. Bez stania w długich kolejkach w banku, na poczcie, sklepach. Oszczędzamy tak deficytowy towar jakim jest czas. Gdy zapomnimy zapłacić rachunku, dokonać jakiejś płatności, przelać środki na inne konto możemy to zrobić bez wychodzenia w domu zarówno z komputera, jak i z telefonu, czy tabletu, dowolną walutą. Wygoda dotyczy również potwierdzeń przelania pieniędzy na dane konto lub ich zwrotu na konto z którego przelano środki.

Szybkość
Kolejna ważna zaleta. Nie trzeba już czekać 3-7 dni na otrzymanie pieniędzy na konto. Często przelewy na konta w tym samym banku są gotowe w ciągu kilku minut. W większości banków przelewy internetowe są także za 0 zł w porównaniu z kosztami ponoszonymi na poczcie, gdzie koszt przelewu to około 3 zł. Dzięki szybkim transakcjom sprzedawcy mogą usprawnić realizację zleceń. Jest to także udogodnienie dla kupujących – szybciej dostają zamówiony towar. 

Szeroka oferta
Dokonując płatności internetowych posiadamy duży wybór metod dokonania płatności. Można skorzystać ze standardowego przelewu internetowego, płatności przez system płatności tj. np. PayU, czy płatności ekspresowe. Można płacić także kartami kredytowymi wpisując odpowiednie dane, ale także za pomocą aplikacji w smartfonie.

Bezpieczeństwo
Wiele osób dalej nie jest przekonanych do dokonywania przelewów przez Internet. Boją się o bezpieczeństwo swoich danych w sieci. Jednak dokonując płatności on-line trzeba zalogować się do banku, podać kod lub hasło jednorazowe. Zwolennicy tych płatności są bardzo zadowoleni z tych usług i przekonani o ich bezpieczeństwie. Płatności on-line nie są bardziej niebezpieczne od noszenia dużej gotówki przy sobie.

 

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o sklepach internetowych oraz porady jak bezpiecznie płacić  przez Internet. Zapraszamy do czytania

Często czytane

Znajomość oczekiwań klienta w e-sklepie
Wielokanałowość w sprzedaży
Wielokanałowość to rozwój e-sklepu

Świeże newsy branżowe

Płatności elektroniczne w sklepie internetowym
Najpopularniejsze formy płatności online wśród konsumentów
Najważniejsze zalety korzystania z płatności internetowych
© Copyright sp7ps. All Rights Reserved.