Z ostatniej chwili

E- handel wolny od podatku od sprzedaży

Sprzedaż internetowa w Polsce z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Jest to szansa dla osób chcących założyć własną działalność gospodarczą, jednak nie mają środków na pokrycie wysokich kosztów utrzymania i wynajmu lokalu, a także zatrudnienia dużej liczby pracowników. Dodatkowym ułatwieniem prowadzenia działalności w Internecie jest nowy projekt podatku od prowadzenia sprzedaży detalicznej.

Szansa na rozwój e-commerce
Brak dodatkowego podatku dla sprzedaży internetowej to wielka szansa na rozwój handlu za pomocą sieci internetowej. Działanie takie dodatkowo odciąży przedsiębiorców działających w sieci. Na miesiąc maj 2016 roku 36 % towarów sprzedawanych za pomocą e-sklepów trafiało do klientów w granicach Unii Europejskiej.

Nie wprowadzenie podatku zdaniem ekspertów pobudzi sprzedaż w Internecie, przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości, uprości rozliczanie się małych przedsiębiorców, a przede wszystkim sprawi, że będą bardziej konkurencyjni na rynkach zagranicznych, np. dzięki niższej cenie za towar, niższemu kosztowi wysyłki.

Sprzedaż transgraniczna
Coraz częściej kupujący i sprzedający podejmują decyzje na poszerzenie rynku i dokonywanie transakcji poza granicami naszego kraju. Sprzedaż taka staje się bardzo popularna. Około 12 % firm sprzedaje swój asortyment poza granice Polski, ale także Unii Europejskiej powiększając swój rynek zbytu na cały świat.

Wśród krajów, które królują w sprzedaży transgranicznej należą kraje skandynawskie, tj. Szwecja, czy Dania. Z kolei w Polsce najczęściej drogą internetową kupują mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz naszych zachodnich sąsiadów – Niemiec.

Poszerzanie rynku na kraje UE, czy poza nią, daje szanse na rozwój dla przedsiębiorców, którzy są bardzo konkurencyjni na rynkach zagranicznych. Coś co w naszym kraju nie cieszy się jeszcze popularnością, w krajach zagranicznych sprzedaje się jak przysłowiowe „świeże bułeczki”. Grzechem by było nie skorzystać z tak dużej szansy jak handel zagraniczny.

 

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz ciekawostki o sklepach internetowych oraz porady jak bezpiecznie płacić  przez Internet. Zapraszamy do czytania

Często czytane

Znajomość oczekiwań klienta w e-sklepie
Wielokanałowość w sprzedaży
Wielokanałowość to rozwój e-sklepu

Świeże newsy branżowe

Płatności elektroniczne w sklepie internetowym
Najpopularniejsze formy płatności online wśród konsumentów
Najważniejsze zalety korzystania z płatności internetowych
© Copyright sp7ps. All Rights Reserved.